Torby papierowe z nadrukiem i ich produkcja

Torby papierowe z nadrukiem i ich produkcja

W dzisiejszych czasach mamy wielki boom na ochronę środowiska. Wiele przedsiębiorstw zaczyna stawiać na torby papierowe. Jest to bardzo dobra forma reklamy, ponieważ małym kosztem możemy zrobić sobie genialną reklamę. Jak wygląda proces produkcji takiej torby. Tak by po nałożeniu nadruku dalej taka torba była w 100 procentach ekologiczna i dobra dla naszego środowiska.

Miejsce nadruku, oraz jego miejsce

Cały proces zaczyna się rozeznania na rynku przez zleceniodawcę i wybranie odpowiedniej drukarni, która podejmie się takiego zlecenia. Po wybraniu drukarni, specjalizującej się w torbach papierowych, należy dogadać szczegóły odpowiadające indywidualnemu klientowi. Warto wiedzieć, że wiele takich drukarni, nanosi druk za pomocą dwóch metod. Pierwsza z metod to nanoszenie druku wewnętrznie, a druga metoda to druk zewnętrzny. Następnie wspólnie dobierane jest miejsce, w którym ma być naniesiony nadruk. Większość firm wybiera metodę druku wewnętrznego. Główną zaletą takiego nadruku jest fakt, że taką torbę można wykorzystać wiele razy i prezentuje się ładniej niż tradycyjny nadruk. Jednak to reklama naniesiona metodą zewnętrzną jest trwalsza i lepiej widoczna.

Rodzaj papieru i pozostałe detale

Firmy zajmujące się produkcją papierowych toreb dają nam szeroki wachlarz wyboru oraz wiele możliwości. Można decydować o miejscu, gdzie znajdzie się nadruk, do tego wybieramy typ papieru, najczęściej spotykane rodzaje papieru to:

  • papier typu Kraft charakteryzuje się tym, że jest dość gruby wytrzymały i jest najczęściej wybieranym rodzajem papieru do produkcji toreb,
  • papier kredowy inaczej nazywany kredą. Wybielany naturalną mieszanką specjalnego kleju z białym barwnikiem, może być matowy oraz delikatnie połyskujący
  • papier wytworzony z makulatury. Najbardziej naturalny i ekologiczny papier. Rzadko wybierany przez to, że nie posiada jednolitej barwy i ma różnego rodzaju odbarwienia.

Oprócz samego rodzaju papieru możemy dobrać sobie kolor, w jakim mają być torby, jednak nie jest to konieczne, jeśli chcemy, możemy zostawić naturalny brązowy kolor czy biały. Dodatkową opcją jest wybór rączki nie dość, że mogą mieć inny kolor, czy rodzaj. Mogą być one skręcane, zwykłe paski, bądź paski podwójne. Mamy też możliwość zmatowienia toreb bądź nadania błyszczącego efektu. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i zatwierdzeniu ich papier zostaje przygotowywany do dalszego etapu obróbki. Ostatecznym procesem jest proces naniesienia grafiki, który wbrew pozorom nie jest zbyt skomplikowany. Po ukończeniu całego procesu torby są już gotowe do wysyłki dla zleceniodawcy.

Chcesz zamówić torby papierowe? Polecany przez nas producent: TorbyPapieroweEKO.