
Uprawnienia G1, G2, G3 – czym się różnią?
Prowadzenie własnej firmy to bardzo duża odpowiedzialność. Czasami jednak może się zdarzyć, że będziemy mieć gorszy czas i będziemy potrzebować pomocy. Zwykły kredyt na działalność gospodarczą ma bardzo wymagające wymagania, a my potrzebujemy gotówki jak najszybciej. Skąd wziąć szybki kredyt dla firmy? Podpowiadamy!
Takie rozwiązanie proponują firmy pozabankowe. Ich rynek nie rozwija się jednak aż tak dynamicznie i jedynie kilka z nich będzie oferowało szybki kredyt dla firm. Jakie są zalety tego rozwiązania? Firmy pozabankowe pozwalają na zastrzyk gotówki przedsiębiorstwom, które na rynku istnieją krócej niż 12 miesięcy. Zazwyczaj wymagają niewielu formalności, a pieniądze dostajemy błyskawicznie.
Którą ofertę wybrać? Do wyboru mamy firmy udzielające pożyczek ratalnych, chwilówek do 30 dni oraz pożyczek pod zastaw. Ostatnie z nich mają najniższe oprocentowanie, jednak wymagane zabezpieczenie może wiązać się z dużym ryzykiem.
Oferty oprocentowania dla firm są zwykle bardzo podobne do tych dla zwykłych konsumentów.Przy wyższych kwotach dają też możliwość negocjacji. I tutaj nic nam nie daje to, że jesteśmy przedsiębiorstwem- nie mamy żadnych dodatkowych korzyści. Lepsze warunki możemy uzyskać jedynie, gdy starać się będziemy o kredyt lub pożyczkę w banku.
Szybki kredyt dla firmy opłaca się wtedy, gdy nie mamy możliwości skorzystania z oferty banku i gdy potrzebujemy przystąpić do realizacji swoich finansowych planów od razu.
Niezależnie od wielkości naszej firmy możemy występować z wnioskiem o szybki kredyt dla firmy do placówek pozabankowych. Musimy spełniać określone kryteria, jednak nie są one aż tak rygorystyczne, jak w przypadku banków. Co więcej, pieniądze otrzymujemy bardzo szybko, bez zbędnych procedur. Wystarczy, że wypełnimy wniosek i poczekamy na decyzję.
Niektórzy pożyczkodawcy mają co najmniej kilka propozycji kredytów dla firm. Jest to równoznaczne z tym że mamy pole do wyboru. Do najpopularniejszych rodzajów pożyczek można zaliczyć m.in. pożyczkę inwestycyjną, obrotową, płatniczą, pomostową oraz technologiczną.
Pożyczka inwestycyjna może być przeznaczona- jak sama nazwa na to wskazuje- na zrealizowanie różnego rodzaju projektów inwestycyjnych.
Zadaniem pożyczki obrotowej jest zapewnienie środków finansowych potrzebnych na pokrycie bieżących wydatków przedsiębiorstwa. Płynność finansową może zapewnić nam także pożyczka płatnicza.
Pożyczka pomostowa natomiast służy do intensyfikacji działalności firmy po rekomendacji. Rozwój technologii produkcji możemy wspomóc pożyczką technologiczną.