Najlepsze konto bankowe – ranking 2019

2019.09.30

2 minuty i 13 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
 • Najlepszy rachunek bankowy - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
 • Najlepsze konto bankowe - ranking 2019
Niniejszy artykuł pod tytułem Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

„Przyjdź do naszej placówki i załóż najlepsze konto bankowe w Polsce”, ten slogan i jemu podobne zewsząd otaczają potencjalnego klienta. Reklamy rachunków bankowych spotkać można na każdym kroku, w telewizji, radio, na telebimach czy plakatach. Promowane są przez wielu sławnych ludzi, gwiazdy czy znane osobistości polityki lub sportu. Jednak czy rozsławiony i rozreklamowany bank jest najlepszy? Odpowiadamy poniżej.

Najlepszy rachunek bankowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

 • Większość najkorzystniejszych ofert banków ma termin ważności. Czyli nasz wiek. Zniżki na np. bezpłatne prowadzenie rachunku czy brak opłat za wypłaty z bankomatów będzie przysługiwał nad do 25 lub 26 roku życia.
 • Należy zapoznać się ze szczegółową tabelą opłat i prowizji. To z niej właśnie dowiemy się, za co i w jakiej ilości będzie pobierana opłata.
 • Jeśli chcesz założyć konto, koniecznie przeczytaj regulamin zwolnienia z poszczególnych opłat. W niektórych bankach prowadzenie konta jest darmowe, ale pod warunkiem regularnych comiesięcznych wpływów. Za kartę bankomatową również nie zapłacimy nic, jeżeli co miesiąc dokonamy nią przynajmniej 1 czy kilku płatności.
 • Wszystkim, którzy wraz z rachunkiem chcą otworzyć konto walutowe czy oszczędnościowe, polecamy zapoznanie się z tabelą opłat tych powiązanych rachunków.

Najlepsze konto bankowe – ranking 2019

W rankingu wzięliśmy pod uwagę brak opłat za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, wypłatę z bankomatów oraz używanie karty.

 1. Konto 360 – Bank Millenium
 2. Nest Konto – NestBank
 3. Konto Jakie Chcę – Santander Consumer Bank
 4. Konto Direkt – ING Bank Śląski
 5. eKonto osobiste – mBank
 6. Konto Otwarte na Ciebie – BNP Paribas
 7. Konto Proste Zasady – Get In Bank
 8. City Priority – City Handlowy
 9. Konto Inteligo Osobiste – Inteligo
 10. Konto Jakże Osobiste – Alior Bank

Warto zaznaczyć, że w większości przypadków konto w wyżej wymienionych bankach jest całkowicie darmowe. Oczywiście, po spełnieniu kilku wymogów. Np. dla rachunku w Banku Millenium wymogiem jest regularny wpływ na konto oraz przynajmniej 1 płatność kartą w miesiącu. Niektóre z placówek oferują bezpłatną wypłatę tylko ze swoich bankomatów (Santander, Alior Bank) lub ze swoich i z sieci Planet Cash (BNP Paribas).

Dla wszystkich, którzy planują otwarcie nowego rachunku, polecamy sprawdzenie ofert kilku banków. Szczególnie w sytuacji, kiedy jednocześnie planują otworzyć lokatę. Niektóre z placówek mają specjalne promocje (np. zwiększone oprocentowanie) bądź przewidziane nagrody pieniężne dla nowych klientów zakładających oba konta.