Które studio tatuażu się opłaca?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zawód tatuażysty to kreatywna praca wiążąca się z napewno wielką satysfakcją i dużym zarobkami, ale tylko jeśli zadbamy o kilka aspektów. Jakie studio tatuażu się opłaci? Na to pytanie znajdziesz odpowiedz poniżej.

Opłacalne studio tatuażu

Prowadzenie takiego biznesu może być bardzo opłacalne, ale aby to osiągnąć należy zastosować się do kilku kroków. Po pierwsze inwestycja w treningi i szukanie własnego stylu to podstawa na start. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego jako tatuator musisz się wyróżniać umiejętnościami i stylem. Po pewnym czasie zyskując coraz większe zainteresowanie będzie trzeba zatrudnić dodatkową osobę do wykonywania tatuażu, aby wszystkich klientów obsłużyć. Zdecydowanie największym z plusów prowadzenia własnego studio jest czas pracy, ponieważ można pracować kiedy się chce, jeden trzeba tutaj pamiętać o tym, że to wiąże się z ilością zarobionych pieniędzy. Im mniej godzin i dni w pracy, tym mniej pieniędzy zarobisz! Kolejnym plusem jest też możliwość zostania celebrytą poprzez prowadzenie bardzo ładnych i ciekawych social mediów, promując swoje prace. Co ciekawe najbardziej w tym biznesie liczą się umiejętności niż sam sprzęt, więc przy dobrej reklamie i bardzo dobrze wykonanych oraz oryginalnych tatuażach można znaleźć naprawdę bardzo dużo klientów.

Zarobki tatuażysty – co na to wpływa

Tak naprawdę w kwestii zarobków to jest to zróżnicowane, w zależności od skomplikowania wzoru i wielkości. Oprócz tego na cenę, którą można wymagać jest stopień Twojej rozpoznawalności oraz miasto, w którym Twoje studio tatuażu się znajduje. Salon tatuażu w Warszawie zdecydowanie może wykonywać dziary o wiele droższe niż na przykład Bydgoszczy.

„O tym trzeba pamiętać! Jeśli tatuator pracuje u kogoś musi dzieli się zarobionymi pieniędzmi z właścicielem studia tatuażu.”

Ile wydasz pieniędzy na uruchomienie salonu?

Rozpoczęcia działalności polegającej na wykonaniu tatuażu na start będzie wynosić około 60 tysięcy złotych. W tej kwocie 40-50 tysięcy zł to sama kwestia przystosowania lokalu do wymagań sanepidowskich, czyli wszystko musi być sterylne. Oprócz tego ważna jest odpowiednia wentylacja, kanalizacja, pomieszczeń sanitarne, odzież ochronna, preparaty do dezynfekcji, jednorazowe rękawiczki itd. A wszystko po to, aby uniknąć chorób, które można przenieść na naszego klienta. Reszta to maszynka i wszelkie akcesoria, które są potrzebne do dziarania. Oczywiście kwota na start może być większe, w zależności od tego jak chcemy, żeby nasze studio wyglądało.