Jak uzyskać szybki kredyt? Gdzie można się zgłosić?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie tylko firmy pożyczkowe udzielają już szybkich pożyczek. Dołączyły do nich również banki. Formalności w przypadku takiego kredytowania są obcięte do minimum, a czas oczekiwania nie jest dłuższy niż przy tzw. chwilówkach. Jak uzyskać szybki kredyt? Podpowiadamy!

Warunki szybkiego kredytu

Najłatwiej uzyskać taką pożyczkę w banku, w którym posiadamy już nasze osobiste konto. Dzięki przelewom od pracodawcy jesteśmy dla banku bardziej wiarygodni. Mamy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, a tam często możemy znaleźć wnioski o szybki kredyt. Czasami wystarczy parę kliknięć, żeby wysłać taki formularz do banku.

Szybkie kredyty online to zwykle mniejsze kwoty i krótsze terminy. Maksymalne kwoty to najczęściej kilkadziesiąt tysięcy rozłożonych na 3-5 lat spłaty.

Szybkie kredyty online mają często różne udogodnienia. Banki mogą dla nowych klientów obniżać oprocentowanie lub zrezygnować z prowizji. Pamiętajmy jednak, że im korzystniejsze będą warunki pożyczki, tym mniejszą kwotę będziemy mogli zaciągnąć.

Zalety i wady takiego rozwiązania

Niewątpliwie największymi korzyściami są: minimum formalności i krótki czas uruchomienia kredytu. Możemy też całą sprawę załatwić online, nie musimy więc nawet wychodzić z domu. Jeżeli chodzi o wady, to na pewno trzeba wymienić: niższą dostępną kwotę kredytu, mniejszy okres kredytowania oraz to, że nie każdy bank udziela takich zaświadczeń.

Jak uzyskać szybki kredyt?

Najlepiej zaciągnąć szybki kredyt przez Internet – oszczędzimy w ten sposób wiele cennego czasu. W Internecie łatwiej będzie nam porównać wszystkie dostępne oferty. Cały proces powinniśmy zacząć od wybrania kwoty kredytu i czasu jego spłaty. Później powinniśmy  wypełnić wniosek swoimi danymi i wysłać go do banku. Placówka, po zapoznaniu się z dokumentami, odeśle w ciągu kilkunastu minut umowę kredytową, z którą musimy się dokładnie zapoznać. Później akceptujemy umowę przelewem weryfikacyjnym.

Czasami jednak taki proces może być dużo mniej wygodny. Bank może wymagać podpisu umowy o szybki kredyt online. Wtedy musimy poczekać na kuriera, który nam ją dostarczy i po podpisaniu zawiezie do placówki.