Jak oszczędzać na firmowych kosztach?

2019.07.22

2 minuty i 14 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Jak oszczędzać na firmowych kosztach – 10 pomysłów
    • #1 Negocjacja ceny towarów
    • #2 Negocjacja warunków wynajmu lokalu
    • #3 Szczegółowa analiza dostępnych ofert
    • #4 Planowanie i rzetelność
    • #5 Brak komercyjnej muzyki
    • #6 Obniżenie kosztów oświetlenia
    • #7 Obniżenie kosztów ogrzewania
    • #8 Outsourcing
    • #9 Sprzęt poleasingowy
    • #10 Programy stażowe
Niniejszy artykuł pod tytułem Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Prowadząc firmę, przedsiębiorca musi się liczyć z wieloma różnymi wydatkami. Wiele z nich można jednak zoptymalizować i zredukować do minimum. Jak oszczędzać na firmowych kosztach? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Jak oszczędzać na firmowych kosztach – 10 pomysłów

#1 Negocjacja ceny towarów

Jak oszczędzać na firmowych kosztach? Warto korzystać z dobrej i sprawdzonej hurtowni, a także negocjować ceny zamawianych towarów. Przy regularnej współpracy możesz liczyć na duże rabaty, w zależności od wielkości zamówienia.

#2 Negocjacja warunków wynajmu lokalu

Jeśli wynajmujesz biuro, pamiętaj, że zawsze warto negocjować warunki wynajmu lokalu. Pretekstem do obniżenia opłaty może być np. Twoja inwestycja mająca na celu podniesienie standardu pomieszczeń.

#3 Szczegółowa analiza dostępnych ofert

Potrzebujesz księgowej, gadżetów reklamowych lub innych usług? Zawsze szczegółowo analizuj oferty i wybieraj te, które są dla Ciebie korzystne. Nie wybieraj pierwszej lepszej firmy, która zaoferuje się z pomocą.

#4 Planowanie i rzetelność

Planuj działania i konsekwentnie realizuj cele, bez odkładania zadań na później. Wykonywanie usług na ostatnią chwilę i ASAP zawsze jest droższe, niż gdyby zlecić je z wyprzedzeniem.

#5 Brak komercyjnej muzyki

Jeśli chcesz puszczać w lokalu komercyjną muzykę, musisz się liczyć z opłatami dla ZAIKS i STOART. Można tego uniknąć!

#6 Obniżenie kosztów oświetlenia

Na pewno masz w firmie takie pomieszczenia, z których korzysta się rzadko. Warto zainstalować w nich czujniki ruchu, tak, by światło zapalało się tylko wtedy, gdy ktoś jest w środku.

#7 Obniżenie kosztów ogrzewania

Warto zadbać o to, by pomieszczenia biurowe były ogrzewane tylko wtedy, gdy ktoś z nich korzysta. Nie należy również przesadzać z temperaturą wewnątrz budynku. Jeśli chcesz  obniżyć koszty ogrzewania, postaw także na nowoczesne i ekologiczne systemy cieplne.

#8 Outsourcing

Outsourcing to bardzo modne pojęcie w biznesie. Nie bez powodu. Zlecanie różnego rodzaju usług zewnętrznym podmiotom to oszczędność czasu, zasobów i kosztów. Jak zoptymalizować koszty związane z prowadzeniem biznesu? Postaw np. na outsourcing logistyki. Takie rozwiązania oferuje swoim klientom np. polska firma AltMasterLogistyka.

#9 Sprzęt poleasingowy

Zamiast kupować do biura nowy sprzęt, zastanów się, czy firmie nie przyda się bardziej sprzęt poleasingowy. Atrakcyjne ceny, legalne oprogramowanie, wysoka dostępność i markowa elektronika – to główne zalety tego rozwiązania!

#10 Programy stażowe

Jeśli Twoja firma istnieje minimum 6 miesięcy, możesz dołączyć do programu stażowego Urzędu Pracy i zatrudnić stażystów. To opłacalne rozwiązanie, ponieważ wynagrodzenie dla pracownika wypłaca UP, a nie Ty!