Jak działa karta Revolut?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Karty wielowalutowe Revolut pokochało wielu młodych ludzi. Starsze pokolenia wciąż jeszcze nie do końca ufają temu rozwiązaniu. Jak działa karta Revolut? Jak ją założyć za darmo? Zapraszamy do lektury!

Jak działa karta Revolut? Czym jest?

Revolut to usługa polegająca na płaceniu za różnorodne produkty i usługi w obcej walucie, pomijając koszty przewalutowania. Płatności wykonywane za pomocą Revolut są rozliczane po kursie międzybankowym, dlatego jest to najlepsza i najbardziej opłacalna obecnie forma wymiany walut.

Jak działa karta Revolut?

Jak działa karta Revolut? To rodzaj wirtualnego portfela, z którego wypłacamy pieniądze (w różnych walutach) za pomocą fizycznej karty płatniczej. Zarządzamy nim za pomocą aplikacji mobilnej Revolut.

W ramach Revolut można założyć aż 24 subkonta i wykonywać płatności w ponad 150 różnych walutach. Wymiany polskich złotówek na dowolną walutę dokonuje się poprzez aplikację – szybko, wygodnie, bezpiecznie i, co najważniejsze, bez dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

Portfel zasilamy za pośrednictwem karty bankowej, z której korzystaliśmy dotychczas lub po prostu przelewając środki na konto Revolut. W celu zasilenia konta można skorzystać także z Apple Pay.

Co zrobić, by otrzymać kartę Revolut?

Aby otrzymać fizyczną kartę, za pomocą której będzie można wykonywać płatności, konieczna jest rejestracja w Revolut. Możemy tego dokonać poprzez oficjalną stronę internetową Revolut. Do rejestracji będzie konieczne podanie numeru telefonu, a także weryfikacja dowodu tożsamości – aplikacja zażąda skanu lub zdjęcia dowodu osobistego.

Inny sposób to skorzystanie z wirtualnych kart Revolut. Taką kartę można aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie. Aby móc zacząć korzystać z Revolut, należy uiścić na swoje konto wpłatę w wysokości 20 złotych.

Czy Revolut jest darmowy?

Korzystanie z aplikacji i karty Revolut jest darmowe, do momentu, gdy nie przekroczy się pewnych granic nałożonych przez twórców aplikacji. Przy wypłatach z bankomatów można bez kosztów wyciągnąć maksymalnie 200 euro, wymiana walut jest bezprowizyjna do 6000 euro, a konto można zasilić bezpłatnie maksymalnie do kwoty wynoszącej 400 000 złotych w ciągu roku. Limity te można oczywiście zwiększyć, wykupując Revolut w wersji Premium.

A czy Wy macie jakieś doświadczenia z Revolut? Zachęcamy do dzielenia się opiniami w komentarzach!