Inwestycja w WordPress - to się opłaca!

Inwestycja w WordPress – to się opłaca!

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Przy użyciu tej platformy powstało niemal 30% stron internetowych, dostępnych w sieci. Czemu WordPress zawdzięcza swój sukces i czy opłaca się w niego inwestować?

WordPress — czym jest?

Budowa oprogramowania WordPress pozwala na łatwe projektowanie i budowanie prostych stron internetowych, bez znajomości żadnego z języków kodowania. Stronę utworzoną przy jego pomocy, można dowolnie modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Ponadto przy odpowiedniej konfiguracji i zainstalowaniu wtyczek, oprogramowanie umożliwia tworzenie stron o bardziej zaawansowanej konstrukcji, takie jak sklepy internetowe, czy nawet portale społecznościowe.

Hosting systemu WordPress

Po zalogowaniu się w serwisie masz możliwość skorzystania z darmowej domeny www.nazwa-strony.wordpress.com, a za dodatkową opłatą usunięcia końcówki z nazwą oprogramowania. Ponadto możesz podłączyć istniejącą już wcześniej domenę. Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do panelu administracyjnego swojej witryny, z poziomu którego, możesz modyfikować i publikować treści na stronie oraz edytować CSS. Niestety, w podstawowej wersji nie ma możliwości dodawania szablonów, wyświetlania reklam, ani edytowania kodu PHP, dlatego warto zaopatrzyć się w płatną. Do wyboru mamy pakiety: Podstawowy, Deluxe, Ultimate i Handel internetowy. Każdy z nich oferuje zwiększoną ilość pamięci masowej, a nawet w przypadku dwóch ostatnich, jej nieograniczoną ilość. Ponadto otrzymujemy możliwość przywracania elementów strony, za pomocą jednego przycisku, za sprawą ochrony kopii zapasowej witryny. Pakiety oferują również codzienne skanowanie pod kątem oprogramowania malware, bezpłatną pocztę przez pierwszy rok korzystania i znacznie więcej!

Własny serwer

Aby pracować na własnym serwerze, pobierz aktualne oprogramowanie ze strony www.Wordpress.org, a następnie je na nim zainstaluj. Sam proces instalacji przebiega sprawnie, ale zanim zaczniesz, upewnij się, że wybrany przez Ciebie serwer, spełnia aktualne wymogi. Taki wariant korzystania z WordPressa umożliwi Ci użycie dowolnych szablonów, wtyczek czy edycję kodu PHP.

Przeczytaj więcej o linkach nofollow i dofollow na blogu WordPress oraz jak naprawić problem z aktualizacją WordPressa.

Dlaczego WordPress?

WordPress to przede wszystkim łatwość obsługi. Mimo szerokiego wachlarza możliwości pozostaje w zasięgu przeciętnego użytkownika. Nie wymaga znajomości PHP czy HTML, czyli specjalistycznych języków programowania, a wtyczki instalujemy za kliknięciem jednego przycisku myszki. Warto zaznaczyć, że większość wtyczek jest darmowa, a WordPress posiada ich aż kilkanaście tysięcy! A wtyczki, to nie tylko mapy czy formularze kontaktowe, ale również narzędzia umożliwiające poprawienie SEO naszej strony. Ponadto system zapewnia ogromny wybór szablonów, dzięki którym projektowanie strony zajmuje o wiele mniej czasu i z łatwością sobie z tym poradzisz! Mówiąc o WordPressie, nie można nie wspomnieć, o ogromnej społeczności, gromadzącej się na forach i zawsze chętnej do podzielenia się doświadczeniem. Rozważ też, pakiety hosting WordPress aby zyskać więcej możliwości, wsparcie serwisu i automatyczne aktualizacje zabezpieczeń.

Sprawdź jak krok po kroku tworzyć strony WordPress.

WordPress — wady

Mimo wielu korzyści płynących z korzystania z tej platformy, WordPress jak wszystko, ma swoje drobne niedociągnięcia. Bywa, że zainstalowanie zbyt wielu wtyczek, spowalnia pracę strony, a do usunięcia niektórych jej fragmentów potrzebujemy języka PHP. Jeśli zależy Ci na indywidualnej stronie, do edycji i formatowania grafik oraz tabel, przyda się również znajomość CSS i HTML. Czym są jednak wady w obliczu ogromu zalet platformy WordPress?

Więcej o WordPressie przeczytasz na blogu siriuspro.pl.