Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak zoptymalizować swój czas pracy i działać skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ubezpieczenie to jedna z rzeczy, o które warto zadbać przed wakacyjnym wyjazdem. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Gdzie można je wykupić? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie na blogu forum-finansowo.pl!

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne – wyjazdy w obrębie kraju

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne, gdy podróżujemy w obrębie naszego kraju? Zależy, jaki jest cel wyjazdu. Koszt polisy wykupionej na 2 – dniowy wyjazd, którego celem są sporty amatorskie, takie jak narciarstwo, windsurfing, czy trekking wynosi jedynie 9,00 złotych.

Jeśli chcielibyśmy wydłużyć pobyt do 1 tygodnia, w AXA zapłacimy 24 złote za takie ubezpieczenie. Polisa zawiera koszty ratownictwa (w wysokości 15 000 złotych), koszty leczenia i assistance (500 złotych), OC (100 000 złotych), OC sportowe (10 000 złotych) i NNW (20 000 złotych). Ofertę ubezpieczenia można dowolnie personalizować, np. wykupić droższy pakiet lub rozszerzyć go o sporty wysokiego ryzyka, sporty zawodowe i sporty ekstremalne.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? – wyjazdy poza granicami kraju

W przypadku wyjazdów do krajów należących do Unii Europejskiej warto wyrobić sobie kartę EKUZ. Karta ta upoważnia do korzystania (na koszt NFZ) ze świadczeń zdrowotnych w trakcie tymczasowego pobytu (turystycznego lub pracowniczego) na terenie innego państwa UE. Kartę odbiera się w dowolnie wybranym oddziale NFZ.

Ponieważ EKUZ nie gwarantuje darmowego leczenia we wszystkich krajach i nie pokrywa wydatków związanych z transportem medycznym pacjenta ani akcją ratowniczą, warto wykupić dodatkowo polisę turystyczną.

Eksperci polecają, by polisa na wyjazd zagraniczny opiewała na kwotę ubezpieczenia minimum 200 tysięcy złotych. Takie mniej więcej są koszty pobytu w szpitalu i leczenia w większości krajów (poza USA, Kanadą i Japonią – tam są droższe). Tego typu polisa może kosztować od 50 do 200 złotych, w zależności od pakietu i czasu pobytu.

Warto wykupić takie ubezpieczenie, które, poza ubezpieczeniem kosztów leczenia, zawiera również:

  • Pokrycie kosztów transportu do kraju ojczystego,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Ubezpieczenie bagażu.

Jeśli wybieramy się do krajów zagrożonych atakami terrorystycznymi, dobrze, by polisa obejmowała także ubezpieczenie biernego uczestnictwa w atakach terrorystycznych. Nie należy oszczędzać na tym rozwiązaniu, dobrym zwyczajem jest kierowanie się najbardziej tragicznym zdarzeniem, jakie może się wydarzyć podczas podróży.