
Uprawnienia G1, G2, G3 – czym się różnią?
Szkolenie BHP dla pracownika jest nieodłącznym fragmentem struktury funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jego koszty i częstotliwość przeprowadzania będą zależeć od charakteru zajmowanego stanowiska. Przeprowadzenie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy to obowiązek każdego przedsiębiorcy.
Koszt szkoleń BHP będzie zależał od jego rodzaju (wstępne czy okresowe) oraz stanowiska, jakie zajmować będzie osoba szkolona. Będzie też zależny od formy ich przeprowadzenia – kursy stacjonarne będą droższe od tych, które mogą odbyć się online.
Ceny szkolenia wstępnego zaczynają się od 50,00 zł/osoba.
Przykładowe ceny szkoleń (netto) dla:
Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to dosyć wysoki koszt: około 80,00 – 90,00 zł/osoba. Natomiast jeśli chcemy przeszkolić pracownika z ochrony przeciwpożarowej, musimy liczyć się z nieco niższym kosztem, czyli około 60,00 zł/osoba.
Jeśli zdecydujemy się na stacjonarne wykłady – musimy liczyć się z pokryciem dodatkowych kosztów dojazdu szkoleniowca do siedziby naszej firmy. Być może warto więc zastanowić się nad możliwością przeprowadzenia kursu w formie e-learningu. Przykładowe ceny w takim wypadku to:
Można więc zauważyć widoczną różnicę między kosztami szkoleń stacjonarnych a on-line przeprowadzanych dla pracodawców, kierowników czy inżynierów.
W wypadku przeprowadzania okresowych instruktaży często firmy zewnętrzne podają minimalną liczbę osób, które wziąć muszą udział, np. wymaganych jest co najmniej 4 czy 5 uczestników. Jeśli w szkoleniu weźmie udział większa liczba osób, można liczyć na ewentualny rabat.
Zobacz także: https://forum-finansowo.pl/uprawnienia-g1-g2-g3-czym-sie-roznia